Logo
Regionální zástupce PZP Heating a.s.
kompletní pohoda domova

TOPENÍ

     
  Připravujeme
on-line nákup
e-shop
     


Podlahové vytápění

Podlahové topení, se v otopném systému používá jako nízkoteplotní a tím se stává dalším přínosem pro úsporu a zefektivnění provozu vytápění. Podlahový systém je stále oblíbenější hned z několika důvodů. Zdravotních - nevýří se prach, pocitových - ideální rozložení teplého vzduchu po celé místnosti, estetických a užitných. U podlahového vytápění se pozitivně projevuje efekt samoregulace. Předávání tepla z podlahového topení se uskutečňuje pouze tehdy když vzniká teplotní rozdíl mezi vzduchem v místnosti a podlahou.

foto instalací podlahovky

Prostorové termostaty


Radiátorové vytápění

Radiátory se používají pro instalaci v systémech ústředního vytápění. Naše firma připojuje radiátory do topného systému pomocí měděného, ocelového a plastového vícevrstvého potrubí. Protože radiátory mají nízký obsah vody v samotném tělese a umožňují rychlý a pružný ohřev jednotlivých místností, doporučujeme osazení radiátorů v místnostech určených ke spánku a v místnostech, které se často větrají.

foto instalací radiátorů

Prostorové termostaty


Stěnové vytápění

Podlahové vytápění bylo prvním úspěšným představitelem z rodu sálavých vytápění. Ta obstarávají pohodu a dobré vnitřní klima. Stěnové vytápění je nyní téměř na stejném rozvojovém stupni jako podlahové vytápění : pohoda při minimální pokojové teplotě vzrůstá. To je zdravotně ideální stav. Venkovní stěny domů "vyzařují" při obvyklém vytápěcím systému chlad do místnosti. Se stěnovým vytápěním se to obrací. Dříve chladné venkovní stěny vyzařují jen teplo do místnosti. Tím vystačíme s nízkou teplotou v místnosti. To přináší nové možnosti pro využití alternativních energií jako např. solární kolektory, tepelné čerpadlo. Na druhé straně neexistují pro stěnové vytápění (na rozdíl od podlahového) žádná omezení co se týče maximálních povrchových teplot. To umožňuje dokonce stavět obvodové stěny podstatně silnější než ostatní stěny a tím působit obdobně jako kachlové krby - teplé a přitom zvukově izolační bariéry. Stěnové vytápění způsobuje minimální víření prachu a nabízí volbu jakéhokoliv povrchu podlahy.

Prostorové termostaty